وال پست یا میلگرد بستر :

وال پست سازه ای مشابه تیر و یا ستون است که به صورت عمودی و یا افقی برای یکپارچه عمل کردن دیوار در ساختمان استفاده می گردد و وظیفه ی منتقل کردن فشارهای وارد شده از طرف زلزله و بادهای شدید به قاب اصلی ساختمان را برعهده دارد و باعث عدم خراب شدن دیوارهای ساختمان می گردد. میلگرد بستر و وال پست هردو به جهت مقاوم سازی دیوارها در برابر نیروهای خارجی استفاده می شوند اما تفاوت های جزئی با هم دارند از قبیل: تفاوت در میزان هزینه ها ، مدت زمان اجرا و… .در گروه تولیدی آهن بان هردو محصولات با متریال باکیفیت و تحت نظارت تیم تولیدی کاربلد تولید می شود و پیشنهاد آهن بان به شما میلگرد بستر است . جهت اطلاعات بیشتر و کسب اطلاعات مفید به صفحه مربوط به میلگرد بستر نردبانی و میلگرد بستر خرپایی مراجعه نمایید و جهت خریدی مطمئن و اطلاع از قیمت با ما در ارتباط باشید.

.

مفتول مسوار
مفتول مسوار

مفتول مسوارچیست ؟

آلیاژ فلزی به رنگ مس است که ابتدا مفتول آهن بوده و در مرحله ی آخر تولید وارد سولفات مس می شود. مفتول مسوار ترکیبی از آلیاژهای مختلف مثل قلع و مس می باشد. این محصول از فولاد کم کربن است و به عنوان سیم یا رسانای داخلی کابل های کواکسیکال استفاده می شود. درصد مس به کار رفته در این سیم کم است اما برای استحکام و سختی این محصول لازم است که از آن استفاده شود. مفتول مسوار به صورت کلاف و شاخه در بازار عرضه می شود و قیمت آن طبق ضخامت آن مشخص می شود.

کاربردهای مفتول مسوار

این مفتول مانند دیگر محصولات مفتولی در صنایع مختلف، استفاده می شود که در سایزهای مختلفی تولید می شود. از این محصول در صنعت خودرو سازی، صفحات یخچال های فروشگاهی، صنایع آشپزخانه، ساخت سیم جوش، ساخت انواع قفسه های فروشگاه ها و باکس ها استفاده می شود.

نحوه تولید مفتول مسوار

در تولید مفتول مسوار از دستگاه های پیشرفته و مجهز اسفاده می شود . دستگاه های مورد نیاز برای تولید این محصول عبارت است از: دستگاه های کشش، اسپولر و  شاخه کن. در تولید مفتول مسوار، چربی زدایی از مهم ترین مراحل آن است زیرا در پاک نشدن درست و صحیح مفتول ها، مرحله آبکاری دچار اختلال می شود.

مفتول مسوار آهن بان

جالب است بدانید:

از این آلیاژ در قرون وسطی برای تزئین کلیسا و کاخ های افراد ثروتمند استفاده می کردند و با وقوع انقلاب صنعتی رفته رفته در دسترس همه قرار گرفته است.

در خرید خود دقت کنید..

هنگام خرید مفتول مسوار باید به چندنکته توجه ویژه ای داشته باشید:

  1. درتمام مراحل تولید مسوار با یک ناظر بر عملیات نظارت داشته باشد تا از مشکلاتی مانند برفک، نرمی، سفتی و ریزش مس بر مفتول در اثر انجام عملیات نادرست جلوگیری گردد.
  2. به جهت جلوگیری از زنگ زدگی ، این محصول باید در بسته بندی های ضخیم و عایق بندی شده توزیع شوند.
  3. سطوح مفتول های مسوار باید براق، صاف و صیقلی باشد . درصورت خرابی در سطوح، قیمت آن ها کاهش می یابد.
  4. بسته بندی مفتول مسوار به صورت کلاف و شاخه بندی در بازار عرضه می گردد.
  5. مفتول مسوار با کیفیت باید تمیز، براق و عاری از چربی باشد تا زیر کار مناسب و رسانای خوبی داشته باشد.

نکات پایانی

همانطور که در توضیحات محصول بیان کردیم ، مسوار معمولا به دو صورت شاخه و کلاف در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. برای ایجاد مقاومت بیشتر در آن ها از روکش مسی استفاده می کنند. این امر موجب افزایش دوام و طول عمر مسوار خواهد شد.شما می توانید با کارشناسان محصولات مفتولی آهن بان در ارتباط بوده و به صورت رایگان مشاوره بگیرید. جهت خرید، استعلام قیمت و همچنین دریافت مشاوره رایگان از مجموعه آهن بان با شماره ۰۲۱۹۱۰۱۶۷۵۷ تماس گرفته و یا به آدرس اینستاگرام ahanban.co پیام ارسال فرمایید.

همچنین بخوانید :

میلگرد بستر

وال پست آهن بان

سیم مفتول